Romerike: Romerikegruppa inviterer til Jakten på juleskurken 6. desember
Vennligst les all informasjonen nedenfor her før du melder din interesse.
Lørdag 6 desember skal vi på Lillestrøm kultursenter og se Jakten på juleskurken.
Vi møtes først på Peppes Pizza i Lillestrøm og spiser sammen, før vi går samlet bort til kultursentret.
Om forestillingen:
Juleskurken en sentral skikkelse i stykket. Hans eskapader skaper både forvirring og fortvilelse, spesielt hos Julenissen som selv havner i trøbbel.
Det hele starter hjemme hos Ingrid og pappaen hennes lille julaften. Ingrid er utålmodig og venter på at julaften skal komme med pakker og stas. Etter at Ingrid, pappa og farmor har sovnet gjør den fryktede Juleskurken sitt inntog i huset. Sammen med sin assistent Piperenseren stjeler han alle pakkene som ligger under treet.
Juleskurken og Piperenseren jobber egentlig sammen med de andre lekemakerne og er travelt opptatt med å gjøre ferdig alle pakkene som skal i sekken til Julenissen. Juleskurken er lat og gidder ikke å jobbe selv, derfor stjeler han heller gaver som han putter i sekken til Julenissen. Julenissen og lekemakerne aner ingenting om Juleskurkens dobbeltliv. De tror han er en helt vanlig, men dog noe lat, lekemaker. Riktignok har de alltid lurt på hvordan Juleskurken kan vente helt til den siste natten med å jobbe, men de har slått seg til ro med forklaringen om at han lager sine leker etter at alle de andre har sovnet lille julaften.
De virkelige problemene oppstår når Julenissen er ute og leverer julegaver til barna på julaften. Da oppdager både han og de andre at det er noe som ikke stemmer. Dermed starter jakten på Juleskurken!
Forestillingen varer i ca. 2 timer og 15 min. inkl. pause.
Ta med deg:
- Evt godis og drikke om du ønsker til forestillingen(dette må tas med hjemmefra eller kjøpes FØR oppmøte).
Aktiviteten passer for familier med barn som trives ute.
Kiosk: I IOGT Enestående familier er vi opptatt av at alle familier skal ha anledning til å være med, uansett størrelse på lommeboka. Av hensyn til fellesskapet og for å dempe kjøpepresset, oppfordres derfor alle til å merke seg dette og unngå handling.
Fotografering: Ta gjerne bilder av egne barn, det er bare hyggelig. Vær imidlertid klar over at mange hos oss har reservert seg mot å bli fotografert og det skal respekteres.
Ansvar: Foreldre har alt ansvar for egne barn under hele aktiviteten.
Oppmøte: Kl 13:45 utenfor Peppes pizza Lillestrøm(inngangen på utsiden). Aktivitetslederne er lette å få øye på. Her tar vi en enkel hilserunde.
Foreslått frivillig egenandel: Kr 50,- pr person. Betales ved oppmøte via VIPPS til IOGT Enestående familier #554169.
Er prisen mer enn du klarer nå, går det fint å betale mindre. Har du derimot god økonomi, er du velkommen til å betale litt mer om du vil. Vi gjør oppmerksom på at innbetalinger ikke refunderes.
Påmelding: Logg inn med ditt brukernavn og passord og meld din interesse for å bli med. Benytt beskjedfeltet når det er ting du vil gjøre oss oppmerksomme på. Umiddelbart etterpå ser du en tekst på skjermen din om at du er på ønskelista. Samme beskjed er også sendt til din epostadresse (det hender epost fra oss legger seg som søppel/reklame hos mottaker og den er lett å overse om man leser epost via mobiltelefon).
Det er som vanlig anledning til å melde interesse for kun seg selv som voksen og egne barn. Aktiviteten har begrenset antall plasser. De fordeles så rettferdig som mulig etter endt påmeldingsfrist 22 november.
Står du fortsatt på ønskelista etter fordelingen av plassene er gjort, vet vi at du også vil være med. Du hører fra oss om vi på grunn av sykdomsforfall eller lignende klarer å få med deg og dine også.
Har du glemt passordet og trenger et nytt? Benytt Glemt passord-funksjonen under innlogging.
Vi minner om: Aktivitetstilbudet IOGT Enestående familier er primært for foreldre som bor alene med / ofte er alene med sine barn / tenåringer. Tilbudet er helt alkoholfritt, til glede for store og små. På alle aktiviteter gjennom året er det slik at alle kommer alene med barna sine. Mye av poenget med å være med, er å bli kjent med andre voksne som også er mye alene med barna sine og utvide familiens nettverk. Alle som er med, forventes å bidra med positivitet slik at aktiviteten blir hyggelig :)
Vi gleder oss!
Vennlig hilsen Alma
frivillig aktivitetsleder i IOGT Enestående familier Romerike
Påmelding
Det er mange som ønsker å bli med. Når vi har fordelt plassene, vil de som får tilbudet denne gangen motta en bekreftelse på epost fra oss.
Meld min interesseInformasjon
06. desember 2025
13:45 - 18:15
Teatergata 14
Navn: Alma
Tlf: 91585664
E-post: romerike@enestaaendefamilier.no
kl. 12.14 13. november —
kl. 18.00 22. november 2025