Herlig bade- og fiskevann ved leirplassen
Drammensgruppen søker ut i naturen for å finne skogens ro
Vi skal overnatte i telt ved en av Drammensmarkas mange innsjøer fra lørdag til søndag, og håper flere vil være med oss denne herlige sommerhelgen.
Vi kan være behjelpelige med utlån av teltutstyr ved behov!
Aktiviteten passer for deg som liker å være ute i naturen og tanken på det enkle livet :)
Vennligst les all informasjonen nedenfor her før du melder din interesse.
Lørdag 13. juli møter vi opp på parkeringsplassen til Landfalltjern. Her går vi sammen innover i Drammensmarka til vi kommer til dagens leirplass. Gåturen tar ca 2 timer, i rolig tempo og i lettgått terreng.
Dersom du ikke har sovet ute med barna før så er det ingen hindring. Kanskje dette blir den første av deres mange teltturer fremover i sommer når dere først har fått prøvd dere ;)
Det er også mulighet for å kun være med på dagstur, men man må da eventuelt gå tilbake til oppmøtepunkt på egenhånd.
For de som ikke er så frosne av seg er det en god mulighet å ta seg et kveldsbad/morgenbad ved leirplassen!
Det er også ypperlig for barn, og voksne med fiskekort, å slenge ut fiskesnøre og håpe på at ørreten biter på :)
Iløpet av oppholdet tenker vi utforske litt rundt blant de flere fine naturopplevelsene i området.
Vi forholder oss selvsagt til Folkehelseinstituttets råd og anbefalinger for å bremse smittespredningen av koronaviruset. Enestående familier har som anbefalt utviklet egne smittvernregler som bygger på disse. Vi forventer at alle kjenner og følger disse når de møter opp på aktiviteter hos oss. Kort sagt kan reglene oppsummeres til KOM FRISK - VASK HENDA - HOLD AVSTAND. Har du grunn til å tro at du kan være bærer av smittsomme sykdommer så blir du hjemme. Vær ekstra nøye med håndvask og gode hoste/nysevaner og hold fornuftig avstand til andre.
Ta med:
Fotografering:
Ansvar:
Oppmøte:
Foreslått deltakerpris: Gratis.
Er prisen mer enn du klarer nå, går det fint å betale mindre. Har du derimot god økonomi, er du velkommen til å betale litt mer om du vil. Vi gjør oppmerksom på at innbetalinger ikke refunderes.
Påmelding: Logg inn med ditt brukernavn og passord og meld din interesse for å bli med. Benytt beskjedfeltet når det er ting du vil gjøre oss oppmerksomme på. Umiddelbart etterpå ser du en rød tekst på skjermen din om at du er på ønskelista. Samme beskjed er også sendt til din epostadresse (det hender epost fra oss legger seg som søppel/reklame hos mottaker og den er lett å overse om man leser epost kun via mobiltelefon).Det er som vanlig anledning til å melde interesse for kun seg selv og egne barn.
Står du fortsatt på ønskelista etter fordelingen av plassene er gjort, vet vi at du også vil være med. Da hører du fra oss om vi på grunn av sykdomsforfall e.l. har ledig kapasitet og klarer å få med deg og dine også. Tilbudet kan komme helt frem til dagen aktiviteten går av stabelen, så vet du det.
Usikker på om du har fått plass? Se epost fra oss. I tillegg kan du se på Min side. Der finnes oppdatert oversikt over alle dine påmeldinger.
Strever du med innlogging finner du informasjon her.
Har du bare glemt passordet ditt og trenger et nytt? Benytt Glemt passord-funksjonen under innlogging. Da sendes en epost umiddelbart til din epostadresse. Følg anvisningen og velg selv ditt nye passord.
Vennlig hilsen
Marina
Frivillige leder i IOGTs Enestående familier Drammen
Marina
91145131
drammen@enestaaendefamilier.no
Det er mange som ønsker å bli med. Når vi har fordelt plassene, vil de som får tilbudet denne gangen motta en bekreftelse på epost fra oss.
Pris: 0
Du har ikke registrert noen barn. Gå til Min side for å legge til barn.